044 360-31-22
093 291-71-24

Як розподіляються аліменти між дітьми від різних батьків?

Чоловік вже сплачує 1/3 доходів аліментами першій дружіні і у нас є спільна дитина. На яку частку аліментів можу розраховувати я, якщо подам заяву до суду? Чи зміниться частка аліментів 1й дружині?

Відповідь юридичного консультанта:

Згідно з положеннями Сімейного кодексу України аліменти можуть виплачуватись у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини і (або) у твердій грошовій сумі. Відповідно до ч.2  ст. 182 СКУ   мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

При визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

Статтею 183 СКУ встановлено, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд відповідно до ст. 184 СКУ за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

До того ж, слід зазначити, що відповідно до ч.3 ст. 70 ЗУ «Про виконавче провадження» загальний розмір відрахувань із заробітної плати при стягненні  аліментів не може перевищувати 70 відсотків.

Тому, розмір аліментів на дітей буде визначатися судом, однак не може бути меншим 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та не може у сумі перевищувати 70 відсотків від заробітної плати батька дітей.

18.01.2018