044 360-31-22
093 291-71-24

Чи можуть ЗМІ використовувати фото приватних осіб з соціальних мереж?

Мою фотографію з мережі Фейсбук використала газета у своїй статті, вказавши в кінці статті, що фото з мережі Фейсбук, але не вказавши посилання на сторінку спільноти де було виложене фото. Підкажіть будь ласка чи повинні вони були питатись мого дозволу на публікацію і чи повинні були вказати точне посилання звідки взяли фото.

Відповідь юридичного консультанта:

Відповідно до ст. 303 ЦК України особисті папери (документи, фотографії, щоденники, інші записи, особисті архівні матеріали тощо) фізичної особи є її власністю. Ознайомлення з особистими паперами, їх використання, зокрема шляхом опублікування, допускаються лише за згодою фізичної особи, якій вони належать. Якщо особисті папери фізичної особи стосуються особистого життя іншої особи, для їх використання, у тому числі шляхом опублікування, потрібна згода цієї особи.

Згідно за ст.  308.ЦК України фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи. Якщо фізична особа позувала авторові за плату, фотографія, інший художній твір може бути публічно показаний, відтворений або розповсюджений без її згоди.

Фізична особа, яка позувала авторові фотографії, іншого художнього твору за плату може вимагати припинення публічного показу, відтворення чи розповсюдження фотографії, іншого художнього твору за умови відшкодування автору або іншій особі пов'язаних із цим збитків.

Фотографія може бути розповсюджена без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або інтересів інших осіб.

Враховуючи зазначене, Ви маєте право звернутися до суду за захистом своїх прав та інтересів через використання редакцією газети Вашого фото без Вашої згоди.

18.01.2018