044 360-31-22
093 291-71-24

Як боротися з перевищенням норми шуму у денний час?

Проживаю в Івано-Франківську в багатоповерхівці. Сусіди зверху привезли піаніно, на якому займається їх дитина. В усій квартирі чути ці звуки. Грають у дозволені часи, але під час її гри в квартирі знаходитись неможливо. Підозрюю, що норму дозволених децибелів вони явно перевищують. Віднесла заяву в поліцію. Там сказали просити в санстанції щоб заміряли рівень шуму - там мені в цьму відмовили... Що робити? Як позбутись цих жахливих звуків в моїй квартирі? Які права я маю?

Відповідь юридичного консультанта:

Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» громадяни мають право на:

  • безпечні для здоров'я і життя харчові продукти, питну воду, умови праці, навчання, виховання, побуту, відпочинку та навколишнє природне середовище;
  • участь у розробці, обговоренні та громадській експертизі проектів програм і планів забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, внесення пропозицій з цих питань до відповідних органів;
  • відшкодування шкоди, завданої їх здоров'ю внаслідок порушення підприємствами, установами, організаціями, громадянами санітарного законодавства;
  • достовірну і своєчасну інформацію про стан свого здоров'я, здоров'я населення, а також про наявні та можливі фактори ризику для здоров'я та їх ступінь.
  • Законодавством України громадянам можуть бути надані й інші права щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя.

Відповідно до положень ст. 24 Закону органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти), як жилі будинки і прибудинкові території

Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

Відповідно до норм чинного законодавства України Держпродспоживслужба (та її територіальні органи) організовує, здійснює у межах повноважень, передбачених законодавством, державний нагляд (контроль) щодо: дотримання вимог санітарного законодавства, проводить державну санітарно-епідеміологічну експертизу, видає за результатами її проведення відповідні висновки, тощо.

Тому, якщо, на Вашу думку, мають місце порушення вимог санітарного законодавства щодо рівнів шуму, пропонуємо Вам звернутися з письмовим зверненням до територіальних органів Держпродспоживслужби з вимогою провести перевірку та санітарно-епідеміологічну експертизу.

01.02.2018