044 360-31-22
093 291-71-24

Що робити, якщо на приватній ділянці розміщена електрична підстанція?

У 1992 році сільська рада виділила земельну ділянку для ведення особистого сільського господарства, на якій розташована трансформаторна підстанція. В 1993 році ділянка була приватизована. Чи можу я (власник ділянки) вимагати від РЕМ плату за використання землі і чи можу вимагати перенести ТП за межі ділянки за рахунок РЕМ?

Відповідь юридичного консультанта:

Згідно Постанові Кабінету Міністрів України від 4.03.1997 № 209 «Про затвердження Правил охорони електричних мереж» трансформаторна підстанція вважається електричною мережею, яка підлягає охороні згідно цих правил. Згідно пункту 4 цих правил громадяни, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки,де знаходяться об’єкти електричних мереж, зобов’язані вживати належних заходів до збереження зазначених об’єктів. Також згідно цих Правил уздовж електричних мереж встановлюються охоронні зони для забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму. Така охоронна зона встановлюється за периметром трансформаторної підстанції на відстані 3 метрів від огорожі або споруди. І  Ви не маєте права виконувати в цій зоні будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки. Тобто згідно закону Ви не можете вимагати платні за використання землі і не можете вимагати перенести ТП за межі ділянки.

 

18.01.2018