044 360-31-22
093 291-71-24

Чи повинен навчальний заклад надавати постійне місце проживання студенту-сироті?

Якщо дитина-сирота навчається в університеті, то чи повинен університет надати кімнату в гуртожитку для постійного проживання, не тільки на момент навчання?

Відповідь юридичного консультанта:

Згідно положень Закону України «Про вищу освіту» особи, які навчаються у закладах вищої освіти мають забезпечуватися гуртожитком та цілодобовим доступом до нього на строк навчання у порядку, встановленому законодавством (п. 8 ст. 62) Житловий Кодекс визначає гуртожиток як житло «для тимчасового проживання», тобто на час навчання (ст. 127)

Діти-сироти відносяться до категорії соціально захищених. Порядок забезпечення даної категорії осіб житлом визначені Житловим Кодексом а також Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Отже, надання постійного соціального місця проживання не є обов'язком навчального закладу. Для поліпшення житлових умов на постійній основі, як особі з числа соціально-захищених, Вам необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування за місцем походження або проживання для взяття на облік (ст. 39 Житлового кодексу України)

02.12.2019