044 360-31-22
093 291-71-24

Чи можуть забрати квартиру за борги, якщо це єдине житло боржника?

Маю іпотечний кредит. Банк віддає рішення суду до виконавчої служби. Які їх дії? Чи можуть вони забрати квартиру якщо там прописана дитина і це єдине наше житло?

Відповідь юридичного консультанта:

Відповідно до Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», за приписами якого не може бути примусово стягнуте (відчужене без згоди власника) нерухоме житлове майно, яке вважається предметом іпотеки, якщо таке майно виступає як забезпечення зобов'язань громадянина України (позичальника) за споживчими кредитами, наданими йому кредитними установами - резидентами України в іноземній валюті, та за умови, що таке нерухоме житлове майно використовується як місце постійного проживання позичальника, у якого у власності не знаходиться інше нерухоме житлове майно, та загальна площа квартири не перевищує 140 кв. метрів.

Відтак, на час дії Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» примусова реалізація квартири в порядку виконавчого провадження виключається.

Отже, примусове виселення з житлового приміщення не може бути здійснено, тому що це зменшення або обмеження прав та інтересів дітей під час вчинення будь-яких правочинів щодо жилих приміщень та за відсутності іншого нерухомого житлового майна.

11.12.2017