044 360-31-22
093 291-71-24

Чи можна їздити на автомобілі без права власності?

Я експлуатую авто мого батька, який помер 3 роки тому. Права власності ще не набув. Маю свідоцтво про реєстрацію ТЗ. Чи може поліція відправити авто на штрафмайданчик?

Відповідь юридичного консультанта:

Відповідно до статті 265 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тимчасове затримання транспортних засобів може застосовуватись, якщо водієм вчинено порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, четвертою, шостою і сьомою статті 121, статтями 121-1, 126, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, статтями 132-1, 206-1 цього Кодексу, працівник Державної автомобільної інспекції тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), в тому числі за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора.  

Відповідно до статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення , Керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, ліцензійної картки на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, на штраф майданчик автомобіль може бути затриманий, проте ймовірніше на Вас буде накладено штраф. Затримання застосовується за ініціативою працівника поліції або розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає  дорожньому руху.

11.12.2017