044 360-31-22
093 291-71-24

Чи можуть спадкоємці відмовлятися від спадщини?

14 червня 2016 року помер мій колишній чоловік з яким я була розлучена з 2014 року. На момент його смерті є дочка 21 рік та неповнолітній син 12 років. Так як чоловік жив окремо від нас, на нього було оформлено 3 земельні паї його рідних та один його. 13 грудня 2016 було зареєстровано заяву на прийняття спадщини за законом, але подальших дій по оформлені з різних причин не було зроблено. Зараз рідний брат чоловіка хоче оформляти 2 паї на себе і вимагає, щоб діти написали від них відмову. Чи мають право діти так зробити?

Відповідь юридичного консультанта:

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто смерті Вашого чоловіка (ст. 1270 ЦК України).

Спадкоємці мають право на відмову від прийняття спадщини на користь іншої особи (ст. 1274 ЦК). Рішення про прийняття чи відмову від спадщини вирішує спадкоємець на власний розсуд.

Свідоцтво про право на спадщину видається на підставі письмової заяви спадкоємців після закінчення шести місяців з дня відкриття спадщини. Видача свідоцтва про право на спадщину, ніяким строком не обмежена.

18.11.2019