044 360-31-22
093 291-71-24

Чи можуть скасувати заяву про реєстрацію шлюбу?

Скільки дійсна заява на реєстрацію шлюбу? І чи мають право анулювати її без відома заявника? І як бути в такому випадку, якщо анулювали? Хто несе за це відповідальність?

Відповідь юридичного консультанта:

Заява про реєстрацію шлюбу є чинною протягом трьох місяців з моменту її подання. Згідно з п. 10 третього розділу Правил реєстрації актів цивільного стану шлюб реєструється в органах реєстрації актів цивільного стану після спливу одного місяця від дня подання нареченими заяви про реєстрацію шлюбу.

Протягом тримісячного терміну наречені можуть подати до органу реєстрації актів цивільного стану заяву про перенесення дати реєстрації шлюбу. За наявності певних поважних причин дата реєстрації шлюбу може бути перенесена на будь-яку іншу дату, вказану нареченими, в межах одного року з дати подачі заяви (п. 12 третього розділу Правил реєстрації актів цивільного стану).

Якщо наречені не з'явилися до органу реєстрації актів цивільного стану протягом тримісячного строку від дня подання заяви про реєстрацію шлюбу і не повідомили про причину неявки, то заява про реєстрацію шлюбу втрачає чинність. Особи, які і надалі мають намір зареєструвати шлюб, повинні подати повторну заяву.

 

06.10.2017