044 360-31-22
093 291-71-24

Чи можна укласти договір дарування землі без нормативної грошової оцінки?

 

Підкажіть, потрібно зробити договір дарування, але нормативно грошова оцінка відсутня, є відмова держкадастру, що розрахунок вартості цих земель не проводився. Чи можливо зробити договір використовуючи експертну оцінку?

Відповідь юридичного консультанта:

Відповідно до статті 201 Земельного кодексу України залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо.

Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок.

У Вашому випадку цивільно-правовою угодою є договір дарування земельної ділянки. Тобто за Законом Ви можете зробити договір дарування використовуючи експертну оцінку.

02.05.2018