044 360-31-22
093 291-71-24

Чи може сплинути термін кредиту після смерті боржника?

Чи має якісь терміни заморожений кредит, в зв'язку зі смертю боржника, якщо в спадок ніхто не вступає довгий час?

Відповідь юридичного консультанта:

Частиною 1 ст. 1270 Цивільного кодексу України встановлений строк для прийняття спадщини у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо протягом шести місяців ніхто не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв спадщину. Разом з тим, строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу встановлюється тривалістю у три роки.

Борги є невід'ємною частиною спадку і на них розповсюджуються ті самі строки.

13.07.2020