044 360-31-22
093 291-71-24

Чи може пацієнт повернути кошти за "невірно встановленний діагноз"?

Наша лабораторія пацієнту поставила один діагноз, а діагностичний центр інший діагноз,тепер пацієнт від нашої установи требує повернення коштів, які він витрачав на діагностичний центр та лікування. Але ми підтверджуємо діагноз який ми встановили, як бути?

Відповідь юридичного консультанта:

Для притягнення до відповідальності лікаря у випадку встановлення ним неправильного діагнозу варто провести роботу зі збору й експертної оцінки доказів, що підтверджують наявність помилки в діях лікаря, використовуючи чинне законодавство України. Після цього можна звернутися за захистом своїх прав у правоохоронні й судові органи.

Звичайно, факт наявності в діях лікаря складу злочину, передбаченого нормами чинного кримінального законодавства, повинен бути доведений. Для цього необхідно сформувати відповідний доказовий матеріал. Такими доказами можуть бути, зокрема, медичні документи, що підтверджують неадекватність призначеного лікування або проведеного втручання, відповідні лікарські висновки, у яких відображено неправильність діагнозу чи несвоєчасність його встановлення, висновки відповідних експертиз, якими доведено факт завдання шкоди життю та здоров’ю пацієнта, покази свідків, які стали очевидцями відмови в наданні медичної допомоги хворому тощо. Кожен конкретний випадок передбачає свій алгоритм дій щодо формування доказової бази для притягнення лікаря до відповідальності.

 

06.12.2018