044 360-31-22
093 291-71-24

Чи може один співвласник квартири заборонити проживати членам сім'ї іншого співвласника?

Чи має право другий співвласник забороняти знаходитися в квартирі членам сім'ї першого співвласника? Шлюб зареєстрований, але діти та дружина не прописані. І якими нормами закону регулюється і які можливості виходу з ситуації заборони вільним користування власним майном?

Відповідь юридичного консультанта:

Другий співвласник не має права забороняти знаходитися в квартирі членам сім’ї першого співвласника. За Цивільним Кодексом України співвласник  має  право  самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності. Так як перший співвласник має зареєстрований шлюб, то відповідно до ст. 150 Житлового Кодексу України громадяни, які мають у приватній власності  будинок  (частину будинку),  квартиру,  користуються  ним   для  особистого проживання  і проживання  членів   їх   сімей.

29.03.2018