044 360-31-22

Перелік документів для легалізації профспілки

Перелік документів, що подаються для легалізації профспілки на відповідність заявленому статусу:

  1. заява;
  2. статут (положення);
  3. протокол з’їзду, конференції, установчих або загальних зборів членів профспілки з рішенням про його затвердження;
  4. відомості про виборні органи, наявність організацій профспілки у відповідних адміністративно-територіальних одиницях, про засновників об’єднань. 

Укрдержреєстр, територіальні органи Міністерства юстиції перевіряють, чи підтверджують документи профспілок відповідність заявленому статусу. У разі, якщо статус підтверджено, Укрдержреєстр, територіальні органи Міністерства юстиції приймають рішення про легалізацію профспілки. В такий же спосіб легалізуються об’єднання професійних спілок. Підтвердження необхідне для представлення і здійснення захисту прав та інтересів членів профспілки на відповідному рівні договірного регулювання трудових і соціально–економічних відносин. Статус організацій всеукраїнської профспілки чи профспілки іншого статусу визначається статутом цієї профспілки. 

Статусу юридичної особи набувають також організації профспілки, які діють на підставі статуту. 

Про належність до певної профспілки організації, які діють на підставі статуту цієї профспілки, надсилають легалізуючому органу за місцем свого знаходження повідомлення із посиланням на свідоцтво про легалізацію профспілки, на підставі якого вони включаються до реєстру об’єднань громадян. Первинні профспілкові організації також письмово повідомляють про це роботодавця. 

Фахівці Правової групи «Юста» надають повний спектр юридичних послуг у сфері легалізації профспілок на відповідність заявленому статусу.

Вартість послуги «Легалізація профспілок на відповідність заявленому статусу»:

Підготовка повного пакету документів – 3000 гривень. 
Супровід процесу реєстрації – 1000 гривень.

Термін – не більше 30 днів.

Дізнайтеся про повний спектр юридичних послуг з питань легалізації/реєстрації об’єднань громадян та їх діяльності.