044 360-31-22
093 291-71-24

Як законно перебувати в Україні на автомобілі з іноземними номерами?

Знаходжуся зараз в Польщі. Маю автомобіль зареєстрований на мене. Хочу поїхати в Україну. Які документи мені потрібні? Чи обов'язково ставати на консульський облік?

Відповідь юридичного консультанта:

Для того, щоб була можливість перебувати в Україні на автомобілі з польськими номерами законно, необхідно встати на консульський облік. Наявність консульського обліку дає Вам право перебувати в Україні на автомобілі з польськими номерами від 60 до 365 днів на рік без виїзду з України. Ці терміни залежать від виду консульського обліку (тимчасовий чи постійний).

Для постановки на консульський облік в Польщі потрібно принести з собою в консульство України наступні документи: закордонний паспорт; карту побиту (тимчасовий або сталий побит); одну фотографію 3.5 на 4.5; копію першої сторінки паспорта. У консульстві потрібно взяти анкету й картку обліку. При заповненні ви вписуєте свої персональні дані. Після цього співробітник перевіряє правильність заповнення документів. Якщо всі дані збігаються, то вам в закордонний паспорт в розділі "Особливі відмітки" ставлять штамп про те, що ви стоїте на тимчасовому консульському обліку в Польщі. Цей штамп дійсний весь час дії закордонного паспорта. Прийняття на консульський облік громадянина України, якщо він постійно проживає на території Польщі.

31.01.2019