044 360-31-22
093 291-71-24

Як виписатись з будинку, якого вже не існує?

Людина продовжує бути зареєстрована в будинку, який вже знесли, і насправді вже не існує. Як діяти?

Відповідь юридичного консультанта:

Законом не врегульоване питання стосовно дії реєстрації місця проживання після знищення нерухомого житла, отже автоматичного припинення реєстрації не було. Хоча у частині першій статті 29 чинного ЦК України земельна ділянка не визначена як місце проживання фізичної особи, але місце проживання та його реєстрація не є тотожними поняттями. Відповідно до абзацу 2 статті 7 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» ви вправі подати до органу за місцем прописки такої особи заяву про припинення реєстрації її місця проживання за підставами того, що відповідно до частини першої статті 29 ЦК України земельна ділянка не є місцем проживання особи та сам факт припинення існування даного нерухомого майна.

19.12.2018