044 360-31-22
093 291-71-24

Що робити, якщо після розлучення мати не дає батьку бачитися з дитиною?

Я розвівся 5 місяців назад, у нас є спільна донька, якій 2 роки, але колишня жінка не дає бачитися з дитиною. Я подав до суду з проханням, щоб дитину давали мені з пятниці по неділю. Чи задовольнить суд моє прохання?

Відповідь юридичного консультанта:

Керуючись ст. 153, СК України, мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.

Відповідно ст.157 СК України, той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Отже, той з батьків, хто проживає окремо від дитини має право звернутися до органу опіки та піклування з відповідною заявою. Якщо будь-хто з батьків не згоден з Рішенням органу опіки та піклування з цього питання, то таке Рішення може бути оскаржене в суді в порядку, встановленому законом.

У випадку, якщо Ви звертаєтеся з первісними позовними вимогами до суду, де зазначаєте, що місце зустрічей з дитиною буде за адресою Відповідача, то в такому випадку немає необхідності органам опіки проводити обстеження умов Вашого проживання, оскільки дитина буде постійно знаходитися з тим з батьків, з ким і проживає.

11.12.2017