044 360-31-22
093 291-71-24

Чи повинна мати платити аліменти, якщо дитина проживає з батьком?

Чи маємо право на стягнення аліментів від матері (розведені) на утримання дочки 16 років, яка мешкає з батьком та знаходиться на його утриманні?

Відповідь юридичного консультанта:

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Статтею 181 Сімейного кодексу України передбачено, що за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Враховуючи зазначене, Ви маєте право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів з матері Вашої доньки.

19.07.2017