044 360-31-22
093 291-71-24

Чи можуть виконавці блокувати зарплатні рахунки?

Постановою приватного виконавця накладено арешт на зарплатний рахунок в банку. Чи має право банк накласти арешт на картковий рахунок який є зарплатний?

Відповідь юридичного консультанта:

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов'язаний накласти арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають у банках, інших фінансових установах та інші. У разі, якщо в заяві стягувача зазначено рахунки боржника в банках, інших фінансових установах, виконавець негайно після відкриття виконавчого провадження накладає арешт на кошти боржника (ч. 7 ст. 26 ЗУ "Про виконавче провадження").

Тобто накладати арешт можна на будь-які рахунки, незалежно від їх призначення.

20.04.2020