044 360-31-22
093 291-71-24

Чи можна продовжувати отримувати аліменти після досягнення дитиною повноліття?

Отримую аліменти на двох дітей у розмірі 33% від доходу чоловіка, який є пенсіонером УМВС. Старшій дитині виповнюється 18 років. Чи має право мати подати позов на продовження виплати, якщо дитина є студентом університету денної форми навчання? Чи потрібно подавати позов про стягнення аліментів на меншу дитину?

Відповідь юридичного консультанта:

Відповідно до статті 198 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. Відповідно до частини першої статті 199, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Відповідно до частини першої статті 200, cуд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. У будь-якому випадку, право на позов на стягнення аліментів на меншу дитину залишається, проте варто позовні вимоги зосередити в одній заяві.

 

15.04.2019