Наталія Гуйван
Головний юрист
Державна реєстрація/перереєстрація друкованих ЗМІ
Вартість послуги – від 1000 грн.
Термін – до 1 міс.
В Україні існує дозвільний порядок реєстрації друкованих засобів масової інформації, тобто, щоб почати випуск видання, його необхідно зареєструвати в органах Державної реєстраційної служби України.
Сама процедура реєстрації ЗМІ не є особливо складною, але до нас часто звертаються за роз’ясненнями з цього приводу та допомогою у складанні установчих договорів про спільне заснування друкованого засобу масової інформації, яким визначається розподіл обов'язків щодо виробничого, фінансового, матеріально-технічного забезпечення діяльності видання.
Державній реєстрації згідно з частиною другою ст. 11 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» підлягають усі друковані засоби масової інформації, що видаються на території України, незалежно від сфери розповсюдження, тиражу і способу їх виготовлення.
Також на практиці часто виникають ситуації, коли необхідно внести істотні зміни в Свідоцтво для уже зареєстрованого друкованого ЗМІ, наприклад: змінюється склад засновників, мова та/або сфера розповсюдження тощо.
В такому випадку необхідно провести процедуру перереєстрації друкованого ЗМІ. Процедура перереєстрації здійснюється в порядку реєстрації друкованого ЗМІ, з тою лише відмінністю, що додатково до пакету документів має надаватись копія договору про передачу прав (при зміні складу учасників) та діюче Свідоцтво.
Якщо ж Ви бажаєте вести діяльність по збору і наданню інформації, Ви можете здійснити це шляхом отримання Свідоцтва про державну реєстрацію інформаційного агентства як суб’єкт інформаційної діяльності у відповідності до норм Закону України «Про інформаційні агентства».
Під діяльністю інформаційних агентств, розуміють зберігання, обробку, збір, підготовку інформації до розповсюдження, розповсюдження і випуск інформаційної продукції.
Державна реєстрація представництв іноземних інформаційних агентств проводиться в порядку, передбаченому для державної реєстрації представництв іноземних суб’єктів підприємницької діяльності в Україні, а також після отримання журналістами таких інформаційних агентств в установленому порядку акредитації в МЗС України.
У випадку змін у назві, сфері розповсюдження інформаційної продукції, засновника, складу співзасновників, основних положень статутних документів, необхідно провести процедуру перереєстрацію інформагентства.
Отже у питаннях якісної реєстрації/перереєстрації друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності та представництв іноземних інформаційних агентств Вам допоможуть висококваліфіковані юристи Правової групи «Юста», які:
Довіряйте професіоналам Правової групи «Юста». Ми завжди раді співпрацювати з Вами!