044 360-31-22

Державна реєстрація друкованих ЗМІ

Наталія Гуйван
Головний юрист

Державна реєстрація/перереєстрація друкованих ЗМІ

Вартість послуги – від 1000 грн. 

Термін – до 1 міс.

Перелік документів.

Замовити послугу

В Україні існує дозвільний порядок реєстрації друкованих засобів масової інформації, тобто, щоб почати випуск видання, його необхідно зареєструвати в органах Державної реєстраційної служби України

Процедура реєстрації друкованих ЗМІ

Сама процедура реєстрації ЗМІ не є особливо складною, але до нас часто звертаються за роз’ясненнями з цього приводу та допомогою у складанні установчих договорів про спільне заснування друкованого засобу масової інформації, яким визначається розподіл обов'язків щодо виробничого, фінансового, матеріально-технічного забезпечення діяльності  видання. 

Державній реєстрації згідно з частиною другою ст. 11 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» підлягають усі друковані засоби масової інформації, що видаються на території України, незалежно від сфери розповсюдження, тиражу і способу їх виготовлення.

Також на практиці часто виникають ситуації, коли необхідно внести істотні зміни в Свідоцтво для уже зареєстрованого друкованого ЗМІ, наприклад: змінюється склад засновників, мова та/або сфера розповсюдження тощо.

В такому випадку необхідно провести процедуру перереєстрації друкованого ЗМІ. Процедура перереєстрації здійснюється в порядку реєстрації друкованого ЗМІ, з тою лише відмінністю, що додатково до пакету документів має надаватись копія договору про передачу прав (при зміні складу учасників) та діюче Свідоцтво. 

Реєстрація інформаційного агентства

Якщо ж Ви бажаєте вести діяльність по збору і наданню інформації, Ви можете здійснити це шляхом отримання Свідоцтва про державну реєстрацію інформаційного агентства як суб’єкт інформаційної діяльності у відповідності до норм Закону України «Про інформаційні агентства»

Під діяльністю інформаційних агентств, розуміють зберігання, обробку, збір, підготовку інформації до розповсюдження, розповсюдження і випуск інформаційної продукції. 

Державна реєстрація представництв іноземних інформаційних агентств проводиться в порядку, передбаченому для державної реєстрації представництв іноземних суб’єктів підприємницької діяльності в Україні, а також після отримання журналістами таких інформаційних агентств в установленому порядку акредитації в МЗС України. 

У випадку змін у назві, сфері розповсюдження інформаційної продукції, засновника, складу співзасновників, основних положень статутних документів, необхідно провести процедуру перереєстрацію інформагентства. 

Реєстрація ЗМІ в правовій групі «Юста»

Отже у питаннях якісної реєстрації/перереєстрації друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності та представництв іноземних інформаційних агентств Вам допоможуть висококваліфіковані юристи Правової групи «Юста», які:

  1. нададуть консультації з питань реєстрації/перереєстрації друкованих ЗМІ, інформагентств та представництв іноземних інформагентств;
  2. складуть заяви, договори про спільне заснування друкованого засобу масової інформації та про передачу прав на друкований засіб масової інформації;
  3. здійснять представництво інтересів засновника (співзасновників) друкованих ЗМІ, інформагентств в органах державної влади та судових інстанціях з питань їх реєстрації та діяльності.

Довіряйте професіоналам Правової групи «Юста». Ми завжди раді співпрацювати з Вами!