044 360-31-22
093 291-71-24

В Україні скасовано схему "Роттердам+"

Дію формули «Роттердам+» припинено з 1 липня 2019 року в зв’язку з переходом до нового ринку електроенергії.

У серпні 2018 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, скасувала формулу ціноутворення на електрику «Роттердам+». Згідно з документом, з початку дії нового ринку електроенергії визнаються такими, що втратили чинність, низка нормативних документів, які раніше регламентували роботу української енергетики.

У переліку документів, які скасували, постанова НКРЕКП №289 від 03.03.2016 року «Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії», більше відома під назвою «Роттердам+».

Дане рішення НКРЕКП пояснює необхідністю впорядкування нормативної бази діяльності на ринку електричної енергії України та для забезпечення своєчасної підготовки учасників ринку електричної енергії України до роботи нового ринку електричної енергії.

З 2016 року вартість електроенергії, що виробляється ТЕС України, регулюється за формулою «Роттердам+». Формула «Роттердам+» застосовується як для ТЕС, що спалюють антрацитову (дефіцитну) групу вугілля, так і для станцій, які спалюють газову групу вугілля. Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Рината Ахметова і державне «Центренерго», стали продавати електроенергію значно дорожче.

09.07.2019