044 360-31-22

В Україні може з'явитися новий орган - Бюро економічної безпеки

У ВРУ зареєстровано законопроект №3087 «Про Бюро економічної безпеки».

Документом передбачається створення нового державного органу - Бюро економічної безпеки (БЕБ), - який буде здійснювати заходи із запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування та використання фінансових ресурсів держави. Натомість, податкову міліцію, а також підрозділи контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України запропоновано ліквідувати. БЕБ, в разі схвалення проекту, розглядатиме справи, пов'язані із розкраданням державного майна та майже всі злочини у сфері господарської діяльності, а також інші злочини, що будуть встановлені під час розслідування вищеперелічених.

Орган матиме право прямого доступу до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи, наявність достатніх фінансових та матеріально-технічних ресурсів. У складі центрального управління БЕБ діє підрозділ внутрішнього контролю з метою попередження, виявлення та відповідного реагування на прояви корупції, а також з метою контролю за дотриманням професійних та етичних стандартів працівників БЕБ.

Законопроект визначає порядок відбору працівників у службу та їх максимальна кількість - 3000 осіб. Розслідування буде здійснюватися виключно детективами БЕБ. Вони матимуть достатньо повноважень для здійснення оперативно-розшукової діяльності, а також досудового розслідування злочинів.

03.03.2020