044 360-31-22
093 291-71-24

Після купівлі будинку право користування земельною ділянкою буде переходити автоматично

02.02.21 р. на основі законопроєкту від 29.08.19 р. № 0850 прийнято Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розташованого на ній об’єкта нерухомості (далі – Закон). Зміни, зокрема, унесено до ст. 120 Земельного кодексу, ст. 377 Цивільного кодексу та ст. 7 Закону від 06.10.98 р. №161-XIV «Про оренду землі».

Законом установлено автоматичність переходу прав користування земельною ділянкою під час переходу права власності на розташовані на ній будинок, споруду від землекористувача до нового власника майна. Якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що знаходиться в постійному користуванні, а набувач не може використовувати цю ділянку на такому праві, то ділянка переходить до набувача на іншому речовому праві, наприклад на праві оренди.

Законом установлюються строки звернення нового власника будинку, будівлі, споруди до власника земельної ділянки із пропозицією передати йому в користування відповідну ділянку – 10 днів із дня держреєстрації права власності на об’єкт нерухомості.

Власник земельної ділянки зобов’язаний прийняти таку пропозицію та письмово повідомити користувача земельної ділянки про перехід права власності на житловий будинок, будівлю або споруду. Також передбачені строки розірвання попереднього та укладення нового договору із власником такої ділянки – не пізніше 30 днів із дня держреєстрації права власності на об’єкт нерухомості.

Якщо земельна ділянка під об’єктом нерухомості знаходиться в постійному користуванні, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування зобов’язані не пізніше 30 днів із дня держреєстрації права власності припинити право постійного користування земельною ділянкою під таким об’єктом і передати ділянку в користування власникові такого об’єкта.

21.02.2021