044 360-31-22
093 291-71-24

В Україні очікуються великі зміни у реєстрації нерухомості

В Україні на ринку нерухомості очікуються кардинальні зміни.

Відповідний законопроект оприлюднено для обговорення.

Брокеру без ліцензії можна буде не сплачувати за послуги, а ріелторські послуги сильно зростуть у ціні. Все через те, що експертів з нерухомості змусять проходить тести і отримувати сертифікати.

Дія майбутнього закону не буде поширюватися на операції купівлі, продажу або оренди, укладені людьми самостійно, без залучення брокерів або агентів по нерухомості (помічників брокера). Це означає, що людей змусять максимум стати компетентними в питаннях нерухомості.

Щоб здійснювати брокерську діяльність, суб’єкт господарювання повинен відповідати основним критеріям: мати у штаті хоча б одного брокера з нерухомості, скласти іспити і отримати відповідний сертифікат, мати свідоцтво на право заняття брокерською діяльністю в сфері нерухомості і т. п.

Також за новим законом відмовляються від поняття «ріелтор», оскільки цей термін є зареєстрованою торговою маркою, що належить Національній асоціації ріелторів США. Для гравців ринку нерухомості розроблять спеціальний кодекс етики і стандартів практики брокера. Порушивши положення якого, можна залишитися без ліцензії.

03.06.2019