044 360-31-22
093 291-71-24

Як розірвати шлюб, якщо одна зі сторін знаходиться за кордоном?

Хочу розірвати шлюб в односторонньому порядку, так як дружина вже майже рік знаходиться за кордоном і коли повернеться не відомо. У нас є спільний 19-и річний син. Чи можливо це і що для цього необхідно?

Відповідь юридичного консультанта:

Відповідно до ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 113 СК України суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Таким чином, Ви можете звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу в односторонньому порядку з метою припинення шлюбу.

01.03.2018