044 360-31-22
093 291-71-24

Як розірвати шлюб українському подружжю, яке проживає у Німеччині?

Ми з колишньою дружиною громадяни України, проживаємо в Німеччині. Ми вирішили розлучитися, вона подала на розлучення в Німеччині, я з цим не погодився і розпочав розлучення в Україні. На сьогодні ми розлучені українським судом. Але нещодавно отримав повістку в суд в Німеччині, в справі яку розпочала колишня дружина. Вона каже, що попри розлучення в Україні, буде домагатися розлучення в Німеччині. Скажіть будь ласка, чи можу я через український суд повернути собі всі моральні і матеріальні витрати пов'язані з можливими витратами в німецькому суді і чи взагалі можливо що німецький суд не візьме до уваги рішення українського суду?

Відповідь юридичного консультанта:

Відповідно до положень Сімейного кодексу України, завершення реєстрації розлучення є набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу та державна реєстрація розірвання шлюбу.

Державна реєстрації розірвання шлюбу проводиться лише в тій державі, де відбулася реєстрація шлюбу.

У Вашому випадку, за наявності рішення суду в Україні Ви маєте після його реєстрації в уповноваженому органі в Україні (ДРАЦС) передати цю інформацію до суду в Німеччині, як доказ безпідставно поданого повторно.

Всі державні органи, в тому числі і Німеччини, беруть до уваги рішення суду, які легалізовані в належному порядку.

Щодо повернення судових витрат, Ви можете вирішувати ці питання в суді Німеччини при розгляді цих же справ, за умовами Німецького законодавства.

17.01.2021