044 360-31-22

Як рахується педагогічний стаж?

Якщо зараховується педагогічний стаж, якими документами керуватись, щоб довести це питання в управліннях освіти?

Відповідь юридичного консультанта:

Вчителям та іншим працівникам закладів освіти, пенсія призначається згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Стаж педагогічної роботи — це сумарна тривалість трудової діяльності педагогічних, науково-педагогічних працівників у закладах освіти на посадах, пов'язаних з навчальним, навчально-виховним процесом. До педагогічного стажу зараховуються посади, визначені Переліком посад науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМ України від 14.06.2000 №963. Вчителі, викладачі всіх спеціальностей відносяться до переліку визначеного законом.

Основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка та інші документи (витяги з наказів, відомостей про виплату заробітної плати тощо), що відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи.

Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затверджений Постановою КМ України від 31.01.2001 №78. Відповідно до п. 4 Порядку №78, працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи займалися викладацькою роботою у навчальних закладах обсягом не менше ніж 180 годин на навчальний рік, до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховуються місяці, протягом яких проводилася викладацька робота.

Працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи працювали за сумісництвом на посадах науково-педагогічних або педагогічних працівників з обсягом роботи не менше ніж на 0,25 посадового окладу (ставки заробітної плати), до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховується період роботи на цих посадах.

З Вашого питання не зрозумілі умови, за якими Ви прийняті на посаду учителя інформатики, яким документом підтверджувалась посада вчителя.

Отже, за умови наявності трудового договору, та обсягом викладацької діяльності не менше 180 годин на навчальний рік, або 0,25 посадового окладу, Вам мають зарахувати години роботи до педагогічного стажу.

29.01.2022