044 360-31-22
093 291-71-24

Що робити, якщо публічна камера спостереження зачіпає приватну територію?

Сусідка встановила камери відеоспостереження, одна з яких безпосередньо своїм об'єктивом направлена на подвір'я нашого будинковолодіння. Я не давала згоди на проведення відеозйомки себе та членів своєї родини (вивішено попередження про заборону проведення відеозйомки). Перебуваючи сама та з членами своєї родини на території своєї земельної ділянки чи можу я захистити моє особисте та сімейне життя від втручання у нього сторонніх осіб. Що робити в такій ситуації і куди потрібно звертатися?

Відповідь юридичного консультанта:

Так, відповідно до ст 32 Конституції України, ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Згідно статті 307 Цивільного кодексу України, фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою, яка може виражатись як у письмовій так і в усній формі, в залежності від обставин, при яких провадиться відповідна зйомка. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається,тобто фізична особа вважається такою, що погодилась на зйомку, аж поки вона не висловить своє заперечення проти цього.

Вам пропонуємо звернутися до сусідів письмово (зафіксувати отримання сусідами Вашого звернення) в якому висловити своє заперечення проти зйомки Вас. При цьому, запропонувати змінити радіус направлення сусідської відеокамери. У разі незгоди, або неприйняття запропонованих мір, Вам необхідно буде звернутися з позовною заявою до суду про зобов'язання сусідів вчинити певні дії. Відповідно статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов’язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

01.07.2020