044 360-31-22
093 291-71-24

Що робити, якщо постійно відмовляють у приватизації землі?

Доброго дня. Маю таке питання. Хочу приватизуати земельну ділянку під садівництво. Даною ділянкою користуємося вже 55 років. Проте вже в третє отримую відмову у приватизації. Хочу написати у селищну раду заяву, щоб пояснили відмову. Як правильно її скласти, що писати?

Відповідь юридичного консультанта:

 

Відповідно до частини першої статті 81 Земельного кодексу України, підставами для набуття права власності на земельні ділянки є:

  • а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;
  • б) безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності;
  • в) приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування;
  • г) прийняття спадщини;
  • ґ) виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).

Відповідно до частини третьої статті 116 цього ж кодексу, безоплатна передача земельних ділянок відбувається у разі, якщо:

а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;

б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;

в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Відповідно до положення частини 10, 11 статті 118 Кодексу, ви маєте звернутися до суду у такому разі, зазначивши необґрунтованість відмови органу місцевого самоврядування у наданні вам у право власності земельної ділянки, а також – факт того, що ви користуєтеся нею 55 років (відповідно до положення частини першої статті 119 цього Кодексу, набувальна давність становить 15 років).

Також є простіший спосіб вирішення такої проблеми – написання заяви на ім’я голови селищної ради, де мають буди зазначені:

  1. Ваші дані (ПІБ, адреса).
  2. Суть питання, порушеного у заяві.
  3. Дата і підпис.
  4. Необхідні документи.

08.11.2018