044 360-31-22
093 291-71-24

Чи можна отримувати пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо особа зникла безвісти?

Мій батько зник більше півроку тому. Зараз перебуває у розшуку. Чи можливо мені скористатися, на час пошуку, можливістю отримувати пенсію у зв'язку з втратою годувальника, оскільки ми жили на його пенсію та мою грошову компенсацію за надання соціальних послуг особі, що досягла похилого віку?

Відповідь юридичного консультанта:

Відповідно до частини 1 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день СМЕРТІ страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності.

Непрацездатні члени сім'ї особи, зниклої безвісти, у порядку, передбаченому Законом України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти", які були на її утриманні, незалежно від тривалості страхового стажу годувальника, мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника у порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено Законом України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти".

Згідно частини 1 статті 3 Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти", особа набуває статусу такої, що зникла безвісти, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи безвісти та її розшук або за рішенням суду.

Отже, при наявності визначених Законом умов (офіційне визнання особи зниклою безвісти), Ви маєте право на отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

28.09.2020