044 360-31-22
093 291-71-24

Чи можна не виходити на роботу у разі сильної затримки зарплати?

Я работаю на шахте и мне не платят зарплату уже полгода. Имею ли я право не выходить на работу, а сидеть дома за 2/3 ставки?

Відповідь юридичного консультанта:

У разі невиконанням роботодавцем зобов'язань щодо виплати заробітної плати, відповідно до ст. 161 Цивільного процесуального кодексу України, за заявою особи може бути видано судовий наказ про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.

Невиплата чи затримка заробітної плати не є поважною причиною відсутності працівника на роботі. Вас вправі звільнити за прогул.

25.05.2020